معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تاکید کرد: هیچ طرح شهری در یزد بدون تایید ناظر معلول تحویل گرفته نمی‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تاکید کرد: هیچ طرح شهری در یزد بدون تایید ناظر معلول تحویل گرفته نمی‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد با بیان اینکه هیچ طرح شهری در یزد بدون تایید ناظر معلول تحویل گرفته نمی‌شود، گفت:‌ جشنواره گردشگری معلولین تقویت زیرساخت‌های گردشگری یزد است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - مجتبی فرهمند هیچ طرح شهری در یزد بدون تایید ناظر معلول تحویل گرفته نمی‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد با اشاره اینکه قطعاً یکی از شاخصه های شهرهای توسعه یافته، در دسترس بودن تمام شهر برای تمام گروه‌های سنی، جنسی با توانایی‌های مختلف است، اظهارداشت: طبیعتاً شهری را می‌توانیم به عنوان شهر توسعه یافته تلقی کنیم که بتواند برای همه اقشار اعم از سالمندان و معلولین امکانات شهری را به صورت عادلانه فراهم کند.

وی توجه به توزیع عادلانه امکانات شهری برای تمام اقشار را از جمله برنامه‌های شهرداری یزد اعلام کرد و افزود: در سال‌های گذشته نسبت به این موضوع کمتر توجه شده بود ولی در حال حاضر بحث توزیع عادلانه امکانات به همه اقشار مورد توجه قرارگرفته است.

فرهمند بهسازی پارک‌های سطح شهر برای معلولین را یکی از اقدامات شهرداری این شهر میراث جهانی برای رفع مشکلات معلولین دانست و گفت: در این راستا پنج پارک در پنج منطقه یزد به عنوان پارک‌های دوستدار معلول انتخاب و تحت نظارت معلولین مشکلات آنها مرتفع می‌شود و این نگاه در تمام پارک‌های سطح شهر یزد نیز تسری پیدا خواهد کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد انطباق طرح‌های شهری یزد با ضوابط معلولین به صورت واقعی و علمی را از دیگر اقدامات در دستور کار دانست و تصریح کرد: هیچ طرحی بدون تایید ناظر معلول در شهرداری یزد تحویل گرفته نمی‌شود و یکی از معیارهای تسویه حساب با پیمانکاران در طرح‌های مختلف تاییدیه ناظر معلول است که به عنوان یکی از اقدامات اساسی در شهر یزد شروع شده و انشاالله پایدار بماند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره گردشگری در یزد، افزود: طبیعتاً شهر یزد پذیرای میهمانان زیادی خواهد بود که بخشی از آنها معلولین جسمی حرکتی هستند و باید برای آنها اماکن گردشگری را تجهیز کنیم و جشنواره گردشگری معلولین تقویت زیرساخت های گردشگری یزد و تمرینی برای بازدید فضاهای گردشگری شهر میراث جهانی یزد توسط معلولین است.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.