معاون خدمات شهری شهرداری یزد تصریح کرد: برنامه‌های مدیریت شهری بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند

معاون خدمات شهری شهرداری یزد تصریح کرد: برنامه‌های مدیریت شهری بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند

معاون خدمات شهری شهرداری یزد در چهارمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست و توسعه پایدار کلانشهرهای ایران با اشاره به ضرورت هم افزایی عمومی برای افزایش کیفیت زندگی در کلانشهرها، گفت: تمام برنامه‌های مدیریت شهری باید بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – حسین صالحیان در مراسم افتتاحیه این نشست با بیان اینکه بحث محیط زیست یکی از اولویت های اجرایی مدیران شهری در یزد است، تاکید کرد: مدیران و دست اندرکاران باید طوری عمل کنند که توجه به ظرفیت های زیست محیطی و برنامه ریزی در این خصوص رویکرد اصلی اجرایی مدیران ارشد باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد حفاظت از محیط زیست را مهمترین عامل برای افزایش کیفیت زندگی شهری دانست و افزود: جذب مشارکت عمومی شهروندان برای حراست از ظرفیت زیست محیطی یکی از راهکارهای موثر در این حوزه است.

وی مدیریت تولید زباله و تقویت زیرساخت های خدمات شهری را از دیگر راهکارهای توسعه پایدار در مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: توجه به حمل و نقل عمومی هم یکی از عناصر موثر در حفظ محیط زیست شهری است.

صالحیان با بیان اینکه تمام برنامه های مدیریت شهری بر مبنای حفاظت از محیط زیست تدوین شوند، گفت: محیط زیست شهری در حقیقت زندگی سالم و حمایت از جامعه پویا است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با بیان اینکه امیدواریم برگزاری این چنین رویدادهای تخصصی زمینه ارائه خدمات بیش از پیش را ایجاد کند، خاطرنشان کرد: تبادل نظر و هم افزایی عمومی از جمله دستاوردهای این نشست تخصصی است.

چهارمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست و توسعه پایدار کلانشهرهای ایران روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دوم و سوم بهمن ماه به میزبانی شهرداری یزد و با هدف ارائه الگوهای موفق، تبادل تجارب و مشارکت حول محور موضوعات مختلف محیط زیست از جمله قانون هوای پاک و تحلیل آیین نامه مرتبط با وظایف شهرداری های کلانشهرهای و وزارت کشور برگزار می شود.

در این نشست ملی، نمایندگان محیط زیست 18 شهر کلانشهر کشور، مدیران ارشد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مدیران ارشد شهرداری یزد و اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد نیز حضور دارند.

 

آدرس کوتاه :