معاون خدمات شهری شهرداری یزد تاکید کرد: سن نیروی رفتگر در فیلم منتشره 18 سال تمام و مشمول حقوق کار است

معاون خدمات شهری شهرداری یزد تاکید کرد: سن نیروی رفتگر در فیلم منتشره 18 سال تمام و مشمول حقوق کار است

در حالی که فیلمی از فعالیت یک نیروی کم سن و سال در بخش جمع‌آوری زباله نیروی شهرداری یزد منتشر شده است، معاون خدمات شهری شهرداری یزد سن این نیرو را 18 سال تمام و کاملاً مشمول حقوق کار عنوان کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، اخيراً به دنبال انتشار فيلمي از يكي از خودورهاي جمع ‌آوري زباله در بافت تاريخي شهر به نظر مي‌رسد كه پيمانكار مربوطه به ظاهر یک نوجوان را به عنوان نیروی شهرداری به خدمت گرفته است.

مشاهده اين فيلم اين سئوال را در ذهن ايجاد مي‌كند كه چرا شهرداري به عنوان يكي از نهادهاي اجتماعي و مدافع حقوق كودكان، از نیروهای کم سن و سال به عنوان نیروی خدماتی خود استفاده می‌‌كند؟ موضوعي كه معاون خدمات شهري شهرداري يزد آن را به شدت تكذيب مي‌كند.

حسین صالحیان معاون در گفت‌وگو  با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، در مورد اين فيلم اظهار داشت: به دنبال پیگیری‌های متعدد مشخص شد این نوجوان 18 سال خود را تمام کرده است و از آنجایی که پدر و برادرش نیز در این حوزه فعال هستند، در این بخش فعالیت می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تاکید بر این که کودکان با رده سنی کمتر از 18 سال به هیچ وجه در شهرداري به کار گرفته نمی‌شوند، افزود: بنا بر قوانین حقوق کار، به هیچ وجه تاکنون موردی از بکارگیری کودکان در شهرداري مشاهده نشده و شهروندان مي‌توانند در صورت مشاهده مواردي از تخلف با ذکر دقیق محل و زمان فعالیت، موضوع را به شهرداری جهت رسيدگي گزارش دهند.

صالحیان با اشاره به فعالیت 700 نیروی انسانی در بخش رفتگران شهرداری، تصریح کرد: شهرداری یزد علاوه بر عدم بکارگیری افراد خارج از سن قانونی کار، از پذیرش اتباع در بخش خدمات نیز ممانعت می‌کند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.