شهردار یزد بر لزوم آموزش شهروندی در حوزه ساخت و ساز تاکید کرد

شهردار یزد بر لزوم آموزش شهروندی در حوزه ساخت و ساز تاکید کرد

شهردار شهر جهانی یزد در نشست پنل تخصصی همایش تحلیل و بررسی وضعیت ساخت و ساز در استان یزد با اشاره به میراث ارزشمند بافت تاریخی یزد و معماری سنتی، اظهار داشت: آن زمان قانون و مقرراتی برای ساخت و ساز نبوده است و شاهد ماندگار شدن معماری گذشته در استان هستیم که به تائید جهانیان رسیده و جهانی نیز شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در نشست پنل تخصصی همایش تحلیل و بررسی وضعیت ساخت و ساز در استان یزد که به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد، با اشاره به میراث ارزشمند بافت تاریخی یزد و معماری سنتی، اظهار داشت: آن زمان قانون و مقرراتی برای ساخت و ساز نبوده است و شاهد ماندگار شدن معماری گذشته در استان هستیم که به تائید جهانیان رسیده و جهانی نیز شده است.

شهردار شهر جهانی یزد افزود: اما الان با همه قوانین، مقررات و امکانات برای آیندگان، میراث خوبی را به جای نخواهیم گذاشت.

عزیزی به ارائه آموزش به مردم و آگاهی سازی در خصوص وضعیت ساخت و سازها تاکید کرد و اضافه کرد: تا به این ترتیب مردم به جای دریافت مشاوره از بنگاه های املاک و خرید و فروش زمین های زراعی و باغی و سایر موارد به سراغ دستگاه ها و سازمان های مربوطه بروند.

وی با بیان اینکه مردم از این ناحیه بسیار متضرر شده اند، تصریح کرد: شهرداران باید در این مسیر به خوبی حرکت کنند و شهرداری یزد نیز اقداماتی را در این مسیر شروع کرده و ادامه داده است.

شهردار یزد دسترسی های مردم به منابع اطلاعاتی سخت است و مسیرهایی که مردم باید طی کنند شناخته شده نیست و مردم از مرحله خرید زمین تا ساخت آگاهی ندارد، در حالی که اگر این آگاهی صورت گیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

عزیزی با بیان اینکه نه تنها بخش قابل توجهی از ساخت و سازهای یزد فاقد پروانه است، بلکه در بسیاری از ساختمان های دارای پروانه نیز تخلف می شود و ضوابط را رعایت نمی کنند، گفت: همه به این مهم پی برده ایم که شرایط باید اصلاح شود و امیدواریم سال آینده آمار امیدوار کننده ای با تلاش های مسئولان و متولیان ساخت و ساز در استان لحاظ شود.

در این نشست محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، محمود شاکری شمسی مدیر کل مدیریت بحران استانداری، مجتبی فرهمند معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد نیز حضور داشتند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.