رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اخلاق و ادب را حلقه گمشده امروز جامعه دانست

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اخلاق و ادب را حلقه گمشده امروز جامعه دانست

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: اخلاق، ادب و انصاف حلقه گمشده جامعه امروزی ماست، اگر مردم با صبوری، تحمل، حسن خلق و همراه با متانت و ادب عمل کنند، بسیاری از نارسایی‌های موجود قابل تحمل‌ است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - عباس ملازینلی در دومین گردهمایی شعرای استان گفت: به عنوان یک شهروند از شعرا درخواست دارم فضای گسترده‌تری را ایجاد کنید تا خوانش شعر در بین مردم بیشتر شود چرا که شعر اثربخشی بسیار زیادی دارد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد افزود: شعر باعث فرهیختگی طبع و متانت کلام می‌شود، لذا هرچه بیشتر با مردم به اشتراک گذاشته شود انسان‌هایی با اخلاق خواهیم داشت و اگر فرهنگ و هنر در درون جامعه گسترش یابد بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد البته شعرا باید اول بررسی کنند آیا سروده‌هایشان توانسته بر آنها  اثرگذار و کاربردی باشد، در این صورت شعری که برآمده از جان انسان باشد قطعاً اثر بخشی بیشتری از هنرهای دیگر دارد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در آمارهای اعلام شده وضعیت مطالعه در جامعه مطلوب نیست، لذا از شما شاعران درخواست داریم به گونه ای عمل کنید شعری که در لابه‌لای کتاب‌ها محبوس شده است تا آحاد مردم بتوانند از این اندیشه زلال و پاک استفاده کنند.

ملازینلی از افتتاح خانه فرخی یزدی در آینده خبر داد و اظهارداشت: موزه فرخی با اقدامات انجام شده راه‌اندازی می‌شود، لذا این محل بهترین مکان برای برگزاری شب شعر و گردهمایی مردمی است تا با حضور شهروندان نسبت به ایجاد علاقه در آنها اقدام کرد و علاوه بر آن آماده همکاری با شاعران در استفاده هرچه بیشتر اقشار مختلف از شعر وگردهمایی‌های مردمی در میدان‌ها و مجالس هستیم.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.