دیدار شهرداران دو شهر میراث جهانی یزد و لِویو

دیدار شهرداران دو شهر میراث جهانی یزد و لِویو

شهردار یزد در سفر به کشور اوکراین با شهردار شهر میراث جهانی لِویو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی که به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس بین المللی اقتصادی شهر لِویو، روابط خواهرخواندگی و همچنین توسعه روابط فرامرزی دو شهر میراث جهانی یزد و لِویو، به کشور اوکراین سفر کرده است با آندرِی سادووی شهردار شهر میراث جهانی لِویو یا لوُوف دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست دو جانبه، شهرداران دو شهر یزد و لِویو در خصوص برقراری رابطه خواهر خواندگی بین این دو شهر میراث جهانی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سادووی شهردار لويو در این نشست ضمن استقبال از حضور هيات يزدی در شهر لويو، تمايل خود را جهت بازديد از يزد و ادامه مذاکرات خواهر خواندگی ابراز داشت.

لِویو روابط بین المللی فعالی دارد و در حال حاضر با بیش از ۱۵ شهر جهان از جمله شهر بوداپست پایتخت مجارستان و فرایبورگ آلمان خواهر خوانده است.

شهر لِویو در غرب کشور اوکراین واقع و مرکز استان لِویو است که یکی از مراکز فرهنگی و تاریخی و صنعتی ترین شهر کشور اوکراین و جمعیت آن در حدود ۷۰۰ هزار نفر می‌باشد و روزانه نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر برای رفتن به محل کار خود به لویو آمد و شد می‌کنند.

همچنین همانند شهر یزد، بافت تاریخی مرکز شهر لِویو نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و قلب تاریخی شهر به عنوان مرکز تاریخی گالیسیا از تهاجم و اشغال نیروهای متجاوز روس و نازی در جنگ های جهانی جان سالم به در برده است.

این سفر در خصوص مطرح شدن موضوع همکاری با شهر لِویو در کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد و بنا به دعوت سِرگئی بوردیلیاک سفیر کشور اوکراین در ایران و همچنین آندرِی سادووی شهردار شهر لِویو یا لووُف انجام شد و غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر و دكتر غضنفر ميرجليلي معاون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی يزد وی را همراهی نمودند و به مدت سه روز از روزهای نهم لغایت یازدهم آبان ماه به کشور مذکور اعزام شدند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.