• شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

بیش از دو هزار ماموریت برای رفع آبگرفتگی معابر

بیش از دو هزار ماموریت برای رفع آبگرفتگی معابر

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد از اعزام تعداد یکصد و بیست و هشت نفر به بیش از دو هزار ماموریت در قالب تیم های دو و سه نفره در نقاط مختلف شهر برای رفع آبگرفتگی در سطح معابر خبر داد.

حسین ساجدی فر با بیان این که میزان بارندگی دو روز گذشته از جمله وقایع بی‌نظیر طی چند سال گذشته در یزد بوده است، افزود: تیم های امدادی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و ستاد بحران شهرداری یزد فعالیت خود را از ساعت پنج صبح روز بیست و دوم بهمن ماه آغاز کرده و تاکنون بدون وقفه در حال ارائه خدمت می باشند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد یکصد و بیست و هشت نفر از پرسنل عملیاتی آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد در قالب اکیپ های دو و سه نفره و تعداد بیست و هشت خودرو سبک و سنگین امدادی، فعالیت آبکشی از منازل را در دستور کار خود قرار دادند.

 ساجدی فر اظهارداشت: در این خصوص نشست هماهنگی مدیریت بحران، شامگاه سه شنبه با هدف بررسی وضعیت معابر شهری یزد پس از بارندگی های اخیر، به ریاست معاون امورعمرانی استاندار، مدیرکل امور شهری و شوراها استانداری و با حضور اعضا ستاد بحران شهرداری یزد در محل دفتر معاونت خدمات شهری برگزار شد و اعضا به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای رفع برخی آبگرفتگی های شهری و مهار آب های گسیل به سمت شهر پرداختند.

 مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد افزود: معاون عمرانی استاندار پس از جمع بندی گزارشات ارائه شده، دستورات لازم را برای رفع موانع موجود برای انجام سیل بند بالای پارک کوهستان، ساماندهی ورودی خیرآباد، ساماندهی پل کمربندی در ورودی شهید دهقان، بازدید از پل ها و انجام موارد ایمنی آن ها و تامین کیسه های شن و نمک ارائه نمود.

وی با بیان این که آبکشی های انجام شده به دلیل حجم بارش باران پاسخگو نیست، گفت: طی دو روز گذشته تمام منازل روستاهای محمدآباد، دهنو و منازل شهر یزد تحت پوشش خدمات امدادی اکیپ‌های عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد قرار گرفتند.

ساجدی فر مشارکت شهروندان در آبشکی و رفع آبگرفتگی منازل را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: محلات قدیمی بیشترین میزان تقاضا را برای عملیات آبکشی داشتند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد اظهارداشت: کوچه ها و معابر بافت تاریخی یزد از مناطق حساس شهر یزد هستند که در مواقع بارندگی دچار آبگرفتگی می شود و با توجه کم عرض بودن این معابر و خشتی و گلی بودن بناهای آن و اهمیت منطقه نیز نسبت به اعزام اکیپ و امداد رسانی اقدام شده است.

آدرس کوتاه :

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ايمني شهرداري يزد از انجام 15 مورد ماموریت رفع مشکل آبگرفتگی معابر و سیلاب خبر داد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ايمني شهرداري يزد از انجام 15 مورد ماموریت رفع مشکل آبگرفتگی معابر و سیلاب بعد از نزول رحمت الهي در شهر يزد خبر داد. ...

۱۳۹۸/۰۳/۱ 11 بازدید