اجرای ویدئو مپینگ قصه‌های تاریخی یزد در نوروز 99

اجرای ویدئو مپینگ قصه‌های تاریخی یزد در نوروز 99

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد از اجرای طرح فرهنگی و گردشگری ویدئو مپینگ قصه‌های تاریخ یزد در ایام نوروز خبر داد.

مجتبی فرهمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تدارک برنامه ویدئو مپینگ برای مسافران و گردشگران یزد در ایام نوروز، اظهار کرد: این طرح فرهنگی و گردشگری با برآورد اعتبار حدود 10 میلیارد ریال برای نوروز امسال آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در راستای توسعه گردشگری و سرزندگی شب‌های یزد در تعطیلات نوروز برگزار میشود، گفت: به مدت یک هفته تاریخ و قصه‌های تاریخی یزد در قالب برنامه‌ای نمایشی اجرا خواهد شد که اقدامات اولیه و انعقاد قراردادهای مربوط به آن در دست انجام است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد در رابطه با محل اجرای طرح نیز تصریح کرد: این طرح در قالب سه سانس متناوب از محل برج و بارو در دروازه کوشک نو تا بقعه دوزاده امام به عنوان تاریخ ۱۰۰۰ ساله یزد برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: البته از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود که این طرح با برخورداری از جذابیت‌های نمایشی از استقبال قابل توجه شهروندان و گردشگران مواجه شوند، نیازمند هماهنگی‌هایی با شورای کنترل ترافیک و پلس راهور استان هستیم که در این باره نیز در حال رایزنی هستیم.

فرهمند نیز از نقش این برنامهها در رونق گردشگری یزد یاد کرد و گفت: این قبیل برنامه‌ها نقش قابل توجهی در تبلیغ گردشگری شهر جهانی یزد ایفا خواهند کرد.

 

آدرس کوتاه :