فاز اول سامانه تخصصی آتش‌نشانی شهرداری یزد رونمایی شد

فاز اول سامانه تخصصی آتش‌نشانی شهرداری یزد رونمایی شد


فاز اول سامانه تخصصی آتش‌نشانی شهرداری یزد رونمایی شد

با حضور مدیران عامل سازمان‌های فاوا و آتش‌نشانی شهرداری یزد از فاز اول سامانه تخصصی آتش‌نشانی شهرداری یزد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری یزد در مراسم رونمایی فاز اول سامانه تخصصی آتش‌نشانی شهرداری یزد که با حضور مدیران عامل سازمان‌های فاوا و آتش‌نشانی در ستاد فرماندهی ناوگان آتش‌نشانی شهرداری یزد برگزار شد، فرآیند مکانیزه امداد و نجات این سازمان به طور رسمی آغاز به کار کرد.

فاز اول این سامانه شامل قسمت‌های ثبت حوادث، مکانیاب حادثه و مسیریاب ناوگان آتش‌نشانی است و به وسیله ارتباط با سامانه جامع اطلاعات مکانی شهرداری یزد به‌روزترین اطلاعات شهری را در خود دارد.

در این سامانه به محض برقراری تماس از یک خط تلفن ثابت با مرکز 125، سامانه هوشمند آتش‌نشانی شماره تلفن و همچنین موقعیت جغرافیایی آن را بر روی نقشه به اپراتور ستاد فرماندهی نمایش می دهد. با توجه به محدوده‌بندی انجام شده بر اساس محدوده ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سطح شهر بر روی نقشه موجود در سامانه و مشخص شدن محل تماس، اپراتور در کمترین زمان ممکن و بدون خطا نسبت به انتخاب نزدیکترین ایستگاه به محل حادثه اقدام نموده و خودروهای مورد نیاز را به محل اعزام می نماید. پس از اعزام خودروها نیز با توجه به مجهز بودن خودروها به تجهیزات GPS و نمایش موقعیت خودروها روی نقشه، اپراتور نسبت به هدایت و کنترل این خودروها تا رسیدن به محل حادثه اقدام می نماید.