شهرهای برتر در دومین همایش شهر هوشمند معرفی شدند (+ گزارش تصویری)

شهرهای برتر در دومین همایش شهر هوشمند معرفی شدند (+ گزارش تصویری)


شهرهای برتر در دومین همایش شهر هوشمند معرفی شدند (+ گزارش تصویری)

همایش شهر هوشمند، زیرساخت و فرصتهای سرمایه گذاری مورخ ۱ و ۲ شهریورماه در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار گردید و در مراسم اختتامیه، شهرهای هوشمند ایران در سه دسته جمعیتی مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری یزد ، معاون مرکز توسعه‌ی دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور در دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، برترین شهرهای ایران را معرفی کرد.

علیرضا براتی گفت: " برای این که رقابت عادلانه‌ای میان شهرها صورت بگیرد ارزیابی امسال در سه سطح شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر، شهرهای با جمعیت بین ۲۰۰ هزار تا یک میلیون نفر و شهرهایی با جمعیت بالای یک میلیون نفر صورت گرفت. ارزیابی شهرهای کشور در شش شاخص جذب سرمایه‌ (خارج از بودجه شهرداری)، اتوماسیون شهرداری، خدمات الکترونیکی شهروندی، زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی، مدیریت هوشمندسازی (وجود ساختار مدون) و پایدارسازی توسعه شهر هوشمند بررسی شد تا از میان آنها شهرهای هوشمند انتخاب شوند."

در میان شهرهای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، دو شهر شاهرود و لطیفی انتخاب شدند.

در بین شهرهای بین ۲۰۰ هزار تا یک میلیون نفر نیز در حوزه ها‌ی اتوماسیون شهرداری، خدمات الکترونیکی شهروندی، زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی، شهرهای  یزد و همدان، در حوزه پایدارسازی شهرداری زنجان، در حوزه جذب سرمایه خارج از بودجه شهرداری کرمانشاه و در حوزه مدیریت هوشمندسازی شهر ساری رتبه‌های برتر را کسب کردند.

در بین شهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت نیز تبریز در حوزه اتوماسیون، زیرساخت و مدیریت هوشمندسازی، شهر قم در حوزه خدمات شهروندی و اتوماسیون، شهر اصفهان در حوزه زیرساخت و خدمات شهروندی و جذب سرمایه و شهر شیراز در دو حوزه جذب سرمایه و مدیریت هوشمندسازی رتبه‌های برتر را کسب کردند.

شایان ذکر است که حضور پر رنگ شهر یزد با همکاری کانون تفکر شهر هوشمند  ، سازمان فاوا شهرداری یزد، پارک علم و فناوری، نظام صنفی استان یزد، شرکتهای پیشگامان کویر، سافا، پویش داده نوین، و پارسی جو در این همایش چشمگیر بود که در ادامه به ارائه گزارش تصویری از آن پرداخته می شود.