• دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

شهرهای برتر در دومین همایش شهر هوشمند معرفی شدند (+ گزارش تصویری)

شهرهای برتر در دومین همایش شهر هوشمند معرفی شدند (+ گزارش تصویری)

همایش شهر هوشمند، زیرساخت و فرصتهای سرمایه گذاری مورخ ۱ و ۲ شهریورماه در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار گردید و در مراسم اختتامیه، شهرهای هوشمند ایران در سه دسته جمعیتی مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری یزد ، معاون مرکز توسعه‌ی دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور در دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، برترین شهرهای ایران را معرفی کرد.

علیرضا براتی گفت: " برای این که رقابت عادلانه‌ای میان شهرها صورت بگیرد ارزیابی امسال در سه سطح شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر، شهرهای با جمعیت بین ۲۰۰ هزار تا یک میلیون نفر و شهرهایی با جمعیت بالای یک میلیون نفر صورت گرفت. ارزیابی شهرهای کشور در شش شاخص جذب سرمایه‌ (خارج از بودجه شهرداری)، اتوماسیون شهرداری، خدمات الکترونیکی شهروندی، زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی، مدیریت هوشمندسازی (وجود ساختار مدون) و پایدارسازی توسعه شهر هوشمند بررسی شد تا از میان آنها شهرهای هوشمند انتخاب شوند."

در میان شهرهای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، دو شهر شاهرود و لطیفی انتخاب شدند.

در بین شهرهای بین ۲۰۰ هزار تا یک میلیون نفر نیز در حوزه ها‌ی اتوماسیون شهرداری، خدمات الکترونیکی شهروندی، زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی، شهرهای  یزد و همدان، در حوزه پایدارسازی شهرداری زنجان، در حوزه جذب سرمایه خارج از بودجه شهرداری کرمانشاه و در حوزه مدیریت هوشمندسازی شهر ساری رتبه‌های برتر را کسب کردند.

در بین شهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت نیز تبریز در حوزه اتوماسیون، زیرساخت و مدیریت هوشمندسازی، شهر قم در حوزه خدمات شهروندی و اتوماسیون، شهر اصفهان در حوزه زیرساخت و خدمات شهروندی و جذب سرمایه و شهر شیراز در دو حوزه جذب سرمایه و مدیریت هوشمندسازی رتبه‌های برتر را کسب کردند.

شایان ذکر است که حضور پر رنگ شهر یزد با همکاری کانون تفکر شهر هوشمند  ، سازمان فاوا شهرداری یزد، پارک علم و فناوری، نظام صنفی استان یزد، شرکتهای پیشگامان کویر، سافا، پویش داده نوین، و پارسی جو در این همایش چشمگیر بود که در ادامه به ارائه گزارش تصویری از آن پرداخته می شود.

 

آدرس کوتاه :

برگزاری جلسه فنی در راستای ایجاد قابلیت استعلام و پرداخت عوارض شهرداری در پیام رسان "بله" بانک ملی در سازمان فاوا شهرداری یزد

بیکی با بیان اینکه هم اکنون پرداخت عوارض به شیوه های مختلفی از جمله دفاتر پیشخوان دولت، وب سایت شهرداری یزد انجام می شود، تصریح کرد: هدف از این اقدام...

۱۳۹۸/۰۷/۶ 81 بازدید