سامانه اتوبوس یاب برای اولین بار در استان یزد راه اندازی شد

سامانه اتوبوس یاب برای اولین بار در استان یزد راه اندازی شد


سامانه اتوبوس یاب برای اولین بار در استان یزد راه اندازی شد

سامانه اتوبوس یاب برای اولین بار در استان یزد راه اندازی شد
رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد گفت: سامانه اتوبوس یاب ،YazdBus، در شهر یزد راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد

مجید بیکی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد گفت: در سامانه اتوبوس یاب ، شهروندان ایستگاه مورد نظرشان را بر روی نقشه انتخاب کرده و سامانه اتوبوس یاب مسیر‌های منتهی به آن ایستگاه را نمایش می دهد و با انتخاب مسیر مورد نظر، تمام اتوبوسهای در مسیر به سمت ایستگاه مورد نظر بر روی نقشه همراه با فاصله نمایش داده می شود.

بیکی افزود: شهروندان می توانند برای دسترسی به این سامانه با مراجعه به آدرس اینترنتی yazd.ir  و یا fava.yazd.ir اپلیکیشن سامانه اتوبوس یاب را نصب و یا از سامانه تحت وب آن استفاده کنند.

رئیس سازمان فاوای شهرداری یزد بیان کرد: به جهت اجرای پروژه در پایگاه‌ دولت آباد تابلو‌های هوشمند اطلاع رسانی فاوا با قابلیت نمایش فاصله رسیدن اتوبوس نصب شده است.

او ادامه داد: معاونت فنی و هوشمند سازی فاوا بیش از ۲۰۰ اتوبوس را با تغییر تنظیمات بدون وارد شدن هیچ گونه خللی به سامانه قبلی، به سامانه جدید فاوا متصل کرده است و واحد GIS سازمان فاوا 2271 ایستگاه را روی نقشه جانمایی و 104 مسیر را روی نقشه ترسیم نموده است. همچنین با همکاری سازمان حمل و نقل اتوبوس های دارای رمپ معلولین را نیز روی سامانه به صورت نشان دار نمایش می دهد.

بیکی گفت:  اطلاع از زمان حرکت و رسیدن وسایل حمل‌ و نقل عمومی و نمایش آن‌ها روی نقشه می‌تواند نقش مؤثری در جهت ترغیب شهروندان در استفاده از وسایل نقلیه عمومی باشد و اگر شهروندان می‌خواهند بدون مراجعه به ایستگاه و معطل شدن و در کمترین زمان و با پرداخت کمترین هزینه از محلی که قرار دارند به مقصد خود بروند، نرم افزار اتوبوس یاب، یکی از بهترین گزینه ها است.