زمینه تعامل شهرداری و شرکت‌های دانش بنیان فراهم است

زمینه تعامل شهرداری و شرکت‌های دانش بنیان فراهم است


زمینه تعامل شهرداری و شرکت‌های دانش بنیان فراهم است

زمینه تعامل شهرداری و شرکت‌های دانش بنیان فراهم است

استفاده از ظرفیت های علمی و فناوری شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری یزد در حوزه شهر هوشمند

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد

در جلسه حمید رضا قمی نماینده شورای شهر در سازمان فاوا شهرداری و بیکی سرپرست سازمان فاوا با شرکت‌ های دانش‌بنیان و واحدهای فناور ، که در محل پارک علم و فناوری یزد برگزار شد نیازهای فناورانه شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

حمید رضا قمی نماینده شورای شهر در سازمان فاوا شهرداری در این جلسه با اشاره به اینکه ارتباط شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در حوزه شهر هوشمند باید بیشتر باشد گفت: طیف وسیعی از نیازها را در شهرداری داریم که باید از ظرفیت شرکت های بومی استان جهت توسعه فناورانه این نیازها استفاده شود.

قمی افزود: این جلسات  فرصت مناسبی برای شرکت‌های استارتاپ و شرکت‌های دانش بنیان بومی است تا نسبت به شهرداری و نیازهای آن شناخت پیدا کنند و در جهت رفع نیازهای این نهاد همکاری کنند.

سرپرست سازمان فاوا شهرداری در ادامه این جلسه ضمن اشاره به پروژه‌های این سازمان، در جهت هوشمندسازی گفت: از شرکت های دانش بنیان در جهت اجرای پروژه های شهر هوشمند دعوت به همکاری میکنیم.

بیکی با اشاره به اینکه در زمینه تهیه تصاویر هوایی، قبلا هزینه های زیادی باید پرداخت می شد و برداشت تصاویر هم بصورت یکساله بود گفت: در منطقه چهار تصاویر هوایی توسط پهباد با محوریت سازمان فاوا برداشت و تصاویر بسیار دقیقی استخراج شد.

وی در ادامه گفت: قرار است در آینده توسط سازمان فاوا با پهپاد تصویربرداری از سطح شهر انجام شود و یکی از نیازهای شهرداری پردازش این تصاویر است و در این زمینه از شرکت های دانش بنیان دعوت به همکاری می کنیم تا عارضه های مختلفی که در این تصاویر مانند میزان فضای سبز، گودبرداری های انجام شده، المانها، ارتفاع ساخت و ساز و سایر عوارض وجود دارد احصا شده و نسبت به تصاویر قبلی نیز مقایسه صورت گیرد.

بیکی همچنین لیست کاملی از نیازمندی های فناورانه را ارائه داد و از شرکت های در جلسه خواست راهکارها و پیشنهادات خود برای اجرای آن موارد را به سازمان فاوا اعلام نمایند.

سرپرست فاوا همچنین از ظرفیت شرکت های بومی برای انجام پروژه های شهرداری استقبال کرد.

لازم به ذکر است که  دو سامانه آنلاین حساب شهروندی(کیف پول) و نرم افزار اتوبوس یاب و همچنین تهیه سخت افزار بارکدخوان از جمله سامانه هایی هست که با محوریت سازمان فاوا و شرکتهای دانش بنیان بومی  در حال طراحی بوده و مذاکرات لازم برای انجام پروژه هایی مانند زیرساخت ارتباطی شهر هوشمند نیز با شرکت های بومی در حال انجام است.