رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سامانه مدیریت نامگذاری معابر و اماکن شهری راه اندازی شد

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سامانه مدیریت نامگذاری معابر و اماکن شهری راه اندازی شد


رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سامانه مدیریت نامگذاری معابر و اماکن شهری راه اندازی شد

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد:
سامانه مدیریت نامگذاری معابر و اماکن شهری راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد گفت: مدیریت و نامگذاری معابر شهری، نیازمند برنامه ریزی و تصمیم گیری جامع است. این سازمان با در نظر گرفتن نیازمندی های مدیران شهری ، کارکنان و کارشناسان سازمان ها، مشارکت شهروندان و با استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS)، سامانه ای را جهت ساده سازی مدیریت نامگذاری معابر  شهر یزد ایجاد کرده است. این سامانه فرآیند نام گذاری را تسهیل کرده و باعث کاهش هزینه ها در آینده می گردد.

مجید بیکی افزود:  گردش کار سریع و ساده از لحظه اعلام درخواست توسط شهروند یا سازمان متقاضی تا لحظه نصب تابلو نام معبر از ویژگیهای این سامانه می باشد که شهروندان می توانند پس از ثبت درخواست خود  از طریق وب یا با اپلیکیشن در موبایل ثبت و شماره پیگیری دریافت نمایند.
 
همچنین علیرضا ابویی اشکذری دبیر کارگروه نام گذاری معابر و اماکن عمومی شهر یزد گفت: در خصوص فرآیند نامگذاری معابر شهری مشکلاتی از قبیل وجود معابر با نام های تکراری، وجود معابر بدون نام، تعدد نام ها برای یک معبر، نبود سیستم مناسب جهت بایگانی تغییرات معابر و عدم مدیریت یکپارچه و هماهنگ بین سازمانهای تصمیم گیرنده داشتیم که با این سامانه علاوه بر رفع مشکلات موجود، مزایایی را به فرآیند نامگذاری از جمله مکان محور بودن، ارائه گزارشات دقیق و متنوع، کاهش زمان تصویب نام و کاهش نامه نگاریها اضافه نمودیم.

لازم به ذکر است که شهروندان به زودی با مراجعه به این سامانه دیگر نیازی به حضور در شهرداری یا سازمانهای وابسته را  نخواهند داشت و از این طریق به راحتی می توانند درخواست های نام‌گذاری خود را مطرح کنند و حتی با کد رهگیری پیگیری نمایند.

امروز همچنین جلسه ای با حضور مجید بیکی ریاست سازمان فاوا،  مدیر واحد GIS سازمان فاوا ، دبیر کارگروه نام گذاری معابر و اماکن عمومی شهر یزد، نماینده اداره پست، کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، دبیر کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر یزد و نماینده شرکت مجری برگزار گردید و جزئیات این سامانه و نحوه ارائه خدمات آن بررسی شد