• دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سامانه آبیاری هوشمند فضای سبز میدان امام علی (ع) راه اندازی شد

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سامانه آبیاری هوشمند فضای سبز میدان امام علی (ع) راه اندازی شد

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد:
سامانه آبیاری هوشمند فضای سبز میدان امام علی (ع) راه اندازی شد

 به گزارش روابط عمومی سامان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد

بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد، با اشاره به راه اندازی سامانه هوشمند آبیاری فضای سبز میدان امام علی(ع) گفت: این سامانه از راه دور که با همکاری معاونت فنی و هوشمند سازی سازمان فاوا شهرداری و سازمان سیما و منظر شهرداری راه اندازی شده، بصورت نرم افزاری قابل کنترل و مدیریت می باشد.

بیکی افزود: با راه اندازی این سامانه، گزارش های متنوعی در خصوص وضعیت آبیاری به مدیران و کارشناسان سازمان سیما و منظر ارائه خواهد شد که این کار به عنوان پایلوت در میدان امام علی(ع) آغاز شده و در دیگر میادین و فضاهای سبز شهر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که سامانه آبیاری هوشمند نصب شده در فضای سبز میدان امام علی (ع) مجهز به سنسورهای تشخیص رطوبت خاک، رطوبت هوا و دمای هوا می باشد که بر اساس اطلاعات دریافت شده از این سنسورها نسبت به برنامه ریزی و زمان بندی آبیاری اقدام  خواهد شد و دیگر نیازی به دخالت نیروی انسانی جهت آبیاری فضای سبز نخواهد بود.


در ضمن سامانه هوشمند آبیاری نصب شده در فضای سبز میدان امام علی (ع) و خطوط اصلی منتهی به این میدان شامل بلوار کوثر، بلوار آیت الله خامنه ای و بخشی از بلوار جانباز، دارای سنسور کنترل ورودی آب به مخزن، سنسور سنجش حجم آب مخزن، سنسور فشار آب و سامانه کنترل شیربرقی ها از راه دور می باشد.

آدرس کوتاه :

فاز اول اقدامات لازم جهت تولید و روزآمدسازی اطلاعات مکانی شهر یزد به اتمام رسید/ برداشت عکس هوایی کل شهر یزد و حریم آن، گام بلند سازمان فاوا در شروع سال ۹۹

فاز اول اقدامات لازم جهت تولید و روزآمدسازی اطلاعات مکانی شهر یزد به اتمام رسید/ برداشت عکس هوایی کل شهر یزد و حریم آن، گام بلند سازمان فاوا در...

۱۳۹۹/۰۲/۴ 50 بازدید