در سازمان فاوا شهرداری: اجرای پروژه پارکومتر هوشمند بررسی شد

در سازمان فاوا شهرداری: اجرای پروژه پارکومتر هوشمند بررسی شد


در سازمان فاوا شهرداری: اجرای پروژه پارکومتر هوشمند بررسی شد

در سازمان فاوا شهرداری:
اجرای پروژه پارکومتر هوشمند بررسی شد
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد
 
در جلسه امروز بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری که با حضور  دهقان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، اسدالله پور مدیر ترافیک شهرداری ،فلاح معاون فنی و هوشمند سازی سازمان و شرکت مجری طرح های هوشمند ترافیکی برگزار شد، پیرامون مسائل ترافیک شهری و حمل و نقل هوشمند بحث و تبادل نظر شد.
 
در ابتدای این جلسه ، شرکت خصوصی مجری طرح های ترافیکی هوشمند، گزارشی از فعالیت این شرکت در زمینه هوشمند سازی ترافیک شهری، که در شهرهای سنندج و تهران اجرا شده بود را ارائه کرد.
 
سامانه هوشمند مدیریت ترافیک شهری، سامانه مدیریت پارک حاشیه ای، هوشمند سازی تقاطع های شهر و مباحث هوشمند سازی ترافیک شهری از مواردی بود که توسط شرکت خصوصی مجری طرح ارائه و در زمینه اجرای آنها در شهر یزد بحث و تبادل نظر شد.
 
از مهمترین موارد مورد بحث در این جلسه، پروژه پارکومتر بود،که بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری با اشاره به اینکه در این زمینه اقداماتی در حال انجام است گفت: پروژه پارکومتر از جمله پروژه هایی است که نحوه پرداخت  هزینه آن از طریق سامانه حساب آنلاین شهروندی (کیف پول) میسر خواهد شد و شهروندان به راحتی میتوانند از طریق این سامانه پرداختی حق پارک را از کیف پول انجام دهند.
 
همچنین رئیس سازمان فاوا شهرداری در ادامه افزود تمامی خدمات شهرداری به سمت این سامانه هدایت داده خواهد شد و امیدواریم تا قبل از پایان سال شاهد استفاده شهروندان از این اپلیکیشن باشیم.
 
لازم به ذکر است توزیع عادلانه فضای پارک به شهروندان، مدیریت پارک حاشیه ای در معابر با توجه به کمبود فضای پارک، سهولت استفاده از سامانه توسط شهروند، جمع آوری اطلاعات و آمار تعداد پارک های حاشیه ای در یک خیابان و یا یک محدوده برای برنامه ریزی های حمل و نقل وکنترل هرچه بهترترافیک شهری  از مهمترین اهداف مدیریت پارک حاشیه ای به وسیله پارکومتر خواهد بود