بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: گام بعدی الکترونیکی شدن صدور پروانه عملیاتی شد

بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: گام بعدی الکترونیکی شدن صدور پروانه عملیاتی شد


بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: گام بعدی الکترونیکی شدن صدور پروانه عملیاتی شد

با محوریت واحد شهرسازی سازمان فاوا شهرداری صورت پذیرفت:
راه اندازی سامانه برخط تبادل نقشه های ساختمانی (CME) /گام بعدی الکترونیکی شدن صدور پروانه عملیاتی شد
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد
 
رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد از راه اندازی سامانه (CME) در راستای تبادل برخط نقشه های معماری، مکانیک، برق و سازه، مابین دفاتر مهندسی ساختمان و مجموعه شهرداری ،میراث فرهنگی و آتش نشانی خبر داد و افزود این سامانه  توسط واحد شهرسازی سازمان فاوا   راه اندازی شده است.
 
مجید بیکی با اشاره به اینکه قبل از راه اندازی این سامانه، تمامی مراجعات به شهرداری در این خصوص حضوری بوده و مدارک نیز بصورت  دستی ارائه می شده است، گفت:  این کار برای شهروندان هم زمان بر بود و هم موجب صرف هزینه زیاد در استفاده از کاغذ می شد.
 
رئیس سازمان فاوا شهرداری افزود: با اجرای این سامانه، جهت سیر مراحل بررسی نقشه توسط میراث فرهنگی، آتش نشانی و کمیته سیما و منظر، دیگر نیازی به جابجابی کاغذها نیست و در این راستا سازمان فاوا شهرداری با هماهنگی معاونت شهرسازی این سامانه را طراحی و تولید کردند تا این ارتباطات بصورت برخط و با اطمینان بالا صورت پذیرد.
 
همچنین مدیر واحد شهرسازی سازمان فاوا شهرداری، در ارائه جزئیات این سامانه گفت: با توجه به اینکه، با اجرای این سامانه، کاغذ از مراحل مختلف حذف شده و دیگر مهر و امضای شهرداری وجود ندارد و از طرف دیگر میبایست اصالت نقشه های تایید شده توسط شهرداری به نحوی فراهم گردد، از راهکار امضاء دیجیتال استفاده شده است.
 
محمد حسین کاظمی افزود : بدین ترتیب که برای مسئولین صدور پروانه و دفاتر کارگزاری token تهیه شده که با استفاده از آن، فایل های نقشه که بصورت اتوکد ارسال شده بعد از تبدیل شدن به pdf با این توکن امضاء دیجیتال می شود.
 
تسریع درزمان صدور پروانه ساخت ، کاهش مراجعات شهروندان و دفاتر مهندسی ساختمان به شهرداری و جلوگیری از تغییر و جعل نقشه از مهمترین مزایای سامانه cme خواهد بود.