بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سنسورهای جدید هوشمند مبتنی بر شبکه Lora در شهرداری نصب شد

بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سنسورهای جدید هوشمند مبتنی بر شبکه Lora در شهرداری نصب شد


بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد: سنسورهای جدید هوشمند مبتنی بر شبکه Lora در شهرداری نصب شد

بیکی رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد:
 سنسورهای جدید هوشمند مبتنی بر شبکه Lora در شهرداری نصب شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد از نصب چند نمونه سنسور جدید هوشمند علاوه بر سنسورهای قبلی شامل سنسور تشخیص خوردو در پارکینگ ، سنسور محاسبه حجم مخزن آب و سنسور تشخیص آلایندگی هوا در ساختمان شهرداری یزد خبر داد.

مجید بیکی با اشاره به اینکه این اقدام با محوریت معاونت فنی و هوشمند سازی سازمان فاوا شهرداری یزد در دست اقدام و راه اندازی است گفت: به عنوان پایلوت و تست اولیه، سنسورهای تشخیص میزان آلایندگی هوا، سنسور محاسبه حجم مخزن آب و سنسور بررسی وضعیت پارک خودرو در پارکینگ، در شهرداری مرکز نصب گردید تا از نتایج آن در راه اندازی این سامانه در سطح شهرداری و شهر استفاده شود.

وی در ادامه افزود: سنسورهای (تشخیص خودرو در پارکینگ)  به گونه‌ای طراحی شده است که در سقف پارکینگ نصب و با توجه به مکانیزمی که دارد می تواند وجود خودرو را در محل پارک تشخیص دهد.
همچنین در سنسور تشخیص حجم مخزن آب، که داخل مخزن نصب شده است، سنسور از طریق تشخیص ارتفاع سطح آب، حجم مخزن را محاسبه نموده و در سامانه ای که به این منظور طراحی شده، میزان حجم آب نمایش داده می شود که با این کار، علاوه بر حذف کنترل فیزیکی حجم مخازن آب، با تشخیص پایین آمدن سطح آب در مخازن، باعث جلوگیری از آسیب جدی به تجهیزات به خصوص پمپ آب می شود.
سنسور هوا و تشخیص آلودگی هوا نیز در پشت بام شهرداری نصب شده است که میزان دقیق ذرات آلاینده و همچنین رطوبت و دما را نشان می دهد.
لازم به ذکر است که نصب تجهیزات هوشمند و تست شبکه ارتباطی Lora، که از زیرساخت های اینترنت اشیا می باشد، به صورت پایلوت و آزمایشی در حال اجرا می باشد و در صورت داشتن عملکرد مناسب و رفع ایرادات، در سطح سازمانها و مناطق و همچنین بنا به نوع پروژه در سطح شهر راه اندازی خواهد شد.