افتتاح پروژه تفکیک زباله های خشک ذیل طرح کارت شهروندی یزد (یزد کارت)

افتتاح پروژه تفکیک زباله های خشک ذیل طرح کارت شهروندی یزد (یزد کارت)


افتتاح پروژه تفکیک زباله های خشک ذیل طرح کارت شهروندی یزد (یزد کارت)

پروژه تفکیک زباله های خشک ذیل طرح کارت شهروندی یزد در ایستگاه شماره یک جمع آوری زباله سازمان مدیریت پسماند شهرداری واقع در پارک اطهر یزد افتتاح گردید.

این مراسم با حضور مدیرعامل سازمان فاوا، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و جمعی از مدیران و پرسنل شهرداری یزد برگزار شد.

تاج آبی مدیرعامل سازمان فاوا در این مراسم ضمن معرفی طرح کارت شهروندی یزد ( یزد کارت ) اعلام داشت که طرح یزد کارت جهت ارائه خدمات متنوع شهری به عموم شهروندان در بستری جامع و یکپارچه می­باشد و از جمله مزایای اصلی استفاده از آن کاهش اتلاف وقت شهروندان در پرداخت­های خرد شهری، سهولت در پرداخت­های شهری نظیر کرایه اتوبوس، کرایه تاکسی، پارکینگ های عمومی و حاشیه ای، مراکز فرهنگی، تفریحی، ورزشی و غیره، می­ باشد.

 وی از جمله از مزیتهای دیگر یزد کارت که آن را با دیگر نمونه­ های مشابه در کشور متمایز می­نماید را  مزیت آنلاین (برخط) یزد کارت برشمرد که در آن امکان مدیریت حساب شهروندی با استفاده از بستر وب محیا می­ گردد و همچنین مزیت اعتباری – امتیازی که در آن با اختصاص امتیاز به شهروند و قابلیت مصرف امتیاز در بهره مندی از سایر خدمات تعریف شده در طرح یزد کارت فراهم است.

پروژه سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در تفکیک زباله های خشک از جمله اولین خدمت در مجموعه خدمات پیش بینی شده در طرح یزد کارت است و اهدافی چون فرهنگسازی در زمینه تفکیک زباله و مدیریت پسماند در میان شهروندان، جلب مشارکت شهروندان و ارزشگزاری کمی و کیفی این مشارکت و ایجاد فرصت برای شهروندان جهت استفاده از مزایای امتیازی(اعتباری ) یزد کارت را دنبال می ­نماید.

در این پروژه شهروندان در اولین مراجعه به باجه های در نظر گرفته شده اقدام به ثبت نام و دریافت کارت شهروندی نموده و در ازای زباله خشک تحویل داده شده امتیاز (اعتبار) مربوطه را دریافت می ­نمایند که در کارت شهروندی ثبت می گردد و شهروند قادر خواهد بود این امتیاز ثبت شده را در سایر خدمات ارائه شده در طرح کارت شهروندی مصرف نماید.

بهره برداری از سایر سرویسهای تعریف شده در طرح یزد کارت در آینده ای نزدیک صورت خواهد گرفت و امید است تا شهروندان یزدی بتوانند در قالب این طرح از مجموعه متنوعی از خدمات بهره مند گردند.