اجرا و گسترش شبکه فیبر نوری، زمینه ساز شهرهوشمند یزد است

اجرا و گسترش شبکه فیبر نوری، زمینه ساز شهرهوشمند یزد است


اجرا و گسترش شبکه فیبر نوری، زمینه ساز شهرهوشمند یزد است

در جلسه هماهنگی پشتیبانی بستر فیبرنوری در سال 1396، رئیس سازمان فاوا اجرا و گسترش شبکه فیبرنوری را زمینه ساز شهر هوشمند یزد بیان کرد.

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد گفت: شهرداری یزد در سال های گذشته اقدام به ايجاد و توسعه شبکه فيبرنوري در سطح شهر براي ارتباط ساختمان ها و مراکز شهرداري کرد که اين عمليات هر سال بر اساس برنامه هاي مصوب سازمان و شهرداري توسعه مي يابد و در حال حاضر به بيش از 70 كيلومتر رسيده است.

مسعود تاج آبی در ادامه گفتگو اظهارکرد: توسعه شبکه فيبر نوري پيش نيازي براي رسيدن به شهرداري الکترونيک و شهری هوشمند است.

وی ادامه داد: نصب دوربین های ترافیکی، مديريت و کنترل ناوگان حمل و نقل عمومي و ترافيک وابسته به ايجاد شبکه فيبر نوري است و هرچه اين شبکه گسترده تر باشد نقاط بيشتري از شهر به سيستم هاي هوشمند مجهز خواهند شد.

این مقام مسئول شهری عنوان کرد: ارائه خدمات سریع و ۲۴ ساعته به شهروندان نیازمند ارتباط کليه ساختمان هاي شهرداري با يکديگر و نيز ارتباط با مرکز داده شهرداري است كه اين امكان از طريق شبكه فيبر اختصاصي شهرداري یزد ميسر شده است  در پایان می توان ابراز امیدواری کرد تا با ايجاد ارتباط پايدار و مستمر ميان ساختمان هاي مجموعه شهرداري، خدمات رساني به شهروندان به صورت مطلوب و بي وقفه انجام گيرد.