سند بیانیه چشم انداز شهر هوشمند و کارت شهروندی یزد رونمایی شد

سند بیانیه چشم انداز شهر هوشمند و کارت شهروندی یزد رونمایی شد


سند بیانیه چشم انداز شهر هوشمند و کارت شهروندی یزد رونمایی شد

سند بیانیه چشم انداز شهر هوشمند  و کارت شهروندی یزد با رویکرد مردم و زندگی هوشمند رونمایی و زمینه سرعت بخشی به توسعه علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هوشمند در یزد فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری یزد سند بیانیه چشم انداز شهر هوشمند و کارت شهروندی یزد با حضور نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، استاندار، شهردار، رئیس دانشگاه یزد، رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیران و مسئولان استانی در تالار اندیشه دانشگاه یزد رونمایی شد.

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در تهیه طرح سند چشم انداز کارت شهروندی یزد گفت: این سند نتیجه تلاش کارشناسان سازمان فاوا شهرداری یزد در مدت قریب به یکسال و نیم و حدود 3000 نفر ساعت می­ باشد که به نظر مشاوران امر فناوری اطلاعات و ارتباطات و از نظر زیرساختهای در نظر گرفته شده در آن در کشور منحصر به فرد است.  وی برخط بودن خدمات و استفاده از سامانه وفاداری را از مزایای خدمات کارت شهروندی یزد برشمرد.

مهندس مسعود تاج‌آبی‌ ادامه داد: برای نمونه در حوزه‌ کارت شهروندی یزد در زمینه امتیازگیری، شهروندی که اقدام به تحویل پسماند می‌کند، امتیاز گرفته و این امتیاز در کارت شهروندی وی ثبت می­گردد و او قادر است تا با این امتیاز از مزایای خدمات شهروندی برخوردار شود.

وی گفت: در زمینه‌ شهر هوشمند مشارکت مردم نقش بسزایی را ایفا می‌کند چون در‌اصل این طرح برای افزایش خدمت رسانی به  آنها می ­باشد.  

شایان ذکر است در این جلسه نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، استاندار، شهردار، رئیس دانشگاه یزد و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به بیان دیدگاه ها و ضرورت های مورد نظر خود پرداختند.

در پایان این مراسم از بیانیه چشم‌انداز شهر هوشمند و نیز از کارت شهروندی یزد با حضور مسئولین استان، رونمایی شد.